10 SOOVITUST EDUKAKS GEELKÜÜNTE PAIGALDUSEKS!

 

  1. Küüneplaati karesta ohutult! Mina isiklikult kasutan selleks puuriotsikut “leek” ning 5000 pööret. Kas sa mäletad, et küüneplaati tohib karestada ainult küünekasvu suunas? 
  2. Tiibnahk eemalda teadlikult. Tiibnahk küüneplaadil on suurim põhjus, miks toode lahti lööb. Ei ole see toode, mis on halb. Lollikindlaid tooteid ei ole olemas. On ainult lollikindel tehnika. Mina kasutan selleks jällegi otsikut “leek” ning teadlikult puhastan küüneplaadi. Ka kasutan ohutuid pöördeid kui ka ohutuid võtteid ja ei ela nö küüneplaadil seljas. Vahetan võimalikult tihti otsikuid, vanad otsikud teevad haiget, tekitavad kuumatunnet.
  3. Küüneplaat puhasta tolmujääkidest ning kuivata küüs. 
  4. Šabloonid. Need peavad olema über kvaliteetsed. Fakt. Liim peab hea olema. Sa pead neid lõikama. Nii külgi kui ka sügavust. Šabloon tuleb valmis lõigata küüneplaadi vabaserva eripärasid arvestades nagu pusletükk. Kui küüs on viltu, tuleb ka šabloonil sügavus viltu lõigata. Ilma nende nüanssideta on paigaldus alati ebameeldiv. KORDAN, šabloonid peavad olema kvaliteetsed. Minu jaoks muutis Ritzy šabloon maailma, varasemalt sai lausa Leedust spetsiaalselt tellitud neid, sest ei olnud häid vahendeid, aga õnneks Ritzy siis üllatas mõned aastad tagasi..:))
  5. Akrüülgeeliga on imelihtne küüsi üles ehitada. Ei valgu. Annab aega vormida õiget kuju, õiget pikkust ja akrüülgeel lubab ka tervislikult pinchida, et tulemus jääks sihvakas
  6. Edasi ma kasutaks modelleerimiseks mistahes ehitusgeeli/akrüülgeeli, mis iganes meeldib ja ajasäästlik on. 
  7. Viilimises meeldib mulle rutiin. Ehk kindlad sammud, mida ma kordan süsteemselt kümnel küünel. Kui oled viilimisrutiini mitmeid kordi harjutanud, siis hakkab ka käsi kiiremini liikuma ja töövõtted muutuvad süsteemsemaks ning oled võitnud nii ajas kui ka oluliselt ilusamas küünekujus.
  8. Pikkuse mõõtmine. Väike sõrm -1 mm, kolm keskmist võivad salongiküüntes jääda vendadeks ehk ühe pikkusteks ning pöial +1 mm. Ritzy viilidel on juba peal joonlauad, mis on ägedateks abimeesteks. Miks seda pikkust selliselt mõõdetakse, sa mõtled? Väike küüs tehakse kunstlikult töntsakamaks, et ta sulanduks ülejäänud kolmega ühte massi ning pöial on iseenesest suurem ja laiem, talle antakse pikkust juurde, et saada sihvakust.
  9. Värvi pealekandmine, siin on võtmesõnaks kvaliteetsed tooted ja pintsliga mängimine. Fakt on see, kes pintslit surub mööda kuuneplaati, see on ka jännis enamus värvide pealekandmisega. Pintsel peab ujuma üle selliselt, et värv justkui valguks ise maha kokkupuutel küüneplaadiga. Mina kasutan ka peenikest pintslit, et saada veatu tulemus äärest-ääreni nagu värviraamatus. :))
  10. Pealislakk– ma panen alati gramm rohkem kui üli õhuke kiht. Lihtsalt ilusam jääb. Nagu klaaskomm. Keeran sõrme veel tagurpidi, et kõik konarlused valguks ilusti kujusse ning panen ka küüne vabaserva alla pealisgeeli, et puhtust hoida. Kuna lambil on peegelpõhi, siis ta kuivatab nii alt kui pealt korraga. Win-Win. Ajasääst. 

Nüüd peaks justkui olema ideaalne paigaldus valmis. :))