No products in the cart.

No products in the cart.

Top

KÜÜNETEHNIKA ja ALLERGIAD

Kunstküüntega seonduv allergia on olnud „turul“ aegade algusest, kuid nüüd seoses uute tehniliste võtetega nagu seda on kombineeritud maniküür ja aparaatne maniküür, lisaks väga nahalähedane värvimine ja GEELLAKK toode kui selline ( väga tugev allergeen võrreldes klassikalise ehitusgeeliga). Tänu kogu sellele kompotile on kontakt dermatiidist saanud täielik „epideemia“ ja seda mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas.

Vaatame asja veidike lähemalt: 

 1. TÖÖSTUSLIKU ATSETOONI KASUTAMINE 

Olen ka mina olnud aastaid tööstusliku atsetooni usku, olen koolitatud mitmete koolitajate poolt, et keemiliselt atsetoon on atsetoon ja nii on. 

Kuigi tänase tarkuse juures ütlen raudkindlalt, et kosmeetiline atsetoon on puhtam versioon tööstuslikust ning küüneplaadi kuivatamiseks tuleks kasutada (kui üldse) AINULT (!) kosmeetilist atsetooni. Võimalusel siiski isopropüül alkoholi.

Miks? 

Tööstulik atsetoon eemaldab väga tugevalt küüneplaadilt kõik naturaalsed õlid ja küüneplaat on justkui “avatud” ning seetõttu on igasugustel allergeenidel kiirem tee vereringesse. 

Kujuta nüüd ette, et kasutad tööstusliku atsetooni JA(!) ka odavamapoolseid tooteid oma igapäeva töös. 

Selgitan, mida mõtlen odavamapoolsete toodete all: 

Üks on selge: Aliexpress on VÄGA(!) odavamapoolne ja see on klass omaette. Odavamapoolseteks pean ma Eesti turul olevaid tooteid, mis on rahakoti sõbralikud vs E.Mi, CND, LCN, OPI, Magnetic või Ritzy jne. Eesti turg on nii reguleerimata, et mõningatel brändidel puuduvad ka ohtliku kemikaali märgistused pudelitelt ( seda õpetab Angela (www.cleanella.ee) biotsiidi koolitusel). 

Aga läheme edasi:

Oletame küüneplaat on nüüd tööstusliku atsetooniga kuivatatud/avatud ja väga vastuvõtlik allergeenidele. Nüüd kujuta ette, et sinu töövahenditeks ongi need samad rahakoti sõbralikud tugevad allergeenid ja siinkohal tuleb veel mängu lamp. 

Toodetel on selline kaval omadus välja näidata väga väikese uv-valguse koguse juures, et nad oleks justkui kivistunud. Tegelikkuses on toode endiselt poolkõva.. see tähendab, et allergeen on parimas olekus ja parimas vormis klienti ründama. Allergeen on elus.

See on justkui saiapäts, mis näeb välja kuldkollane ja krõbe, aga sisu on alles poolvalmis. Mida ütleks sinu kõht, kui sa endale algupärast pärmi näost sisse ajaks? Suure tõenäosusega ei ole see meeldiv ja mis juhtuks, kui sa seda tihti teeks? Ilmselt keeraks seedimise tagurpidi.

Soodne lamp võib oma töö ära teha alguses, aga tema tööaeg on lühike- töö tellija materjalist. Maksad vähe- saad vähe. Parimal juhul 2-4 kuud. 

Selgitan soodne lamp: 

Soodne LEDlamp üldiselt maksab alla 100€. Tema pirnid on tehtud plastmassist ( rohelised mummud), mis ei lase UV-A valgusel korrektselt eralduda ehk see roheline mumm neelab vajaliku valguse endasse. Pirnidel on küll tööaeg 50t tundi, kuid pirnid ise põlevadki lubatud aeg, aga kas nad ka eraldavad UV-A valgust, see on kaheldav?! Kvaliteetsel lambil on ka peegelpõhi. 

Lisaks klassikaline UV- lamp ( 4 vahetatavat pirni) ei anna välja UV-A valgust, mis tõttu võivad tooted jääda ka poolkivistunuks, sest paljud brändid on oma tooted (just geellakid) loonud reageerima UV-A valgusele. Tänapäeval järjest rohkem.

Lisaks on kehval lambil kohe teine ohukoht ja see on ONÜHHOLÜÜS.

Läheme edasi: 

2. KOMBINEERITUD ja APRAATNE MANIKÜÜR

Tänapäeval on populaarne venemaniküür, mis tähendab küüneümbrused töödeldakse väga “puhtaks” ning värv kantakse võimalikult küünevalli alla. Ka mina olen fänn.

Reaalsus on, et suure töötlemise tulemusel on nahk kohati haavatud/mikrohaavatud/punerdav.

Tähendab, selgitan:

See ei ole reegel, aga kuna venemaniküüri tehnika nõuab suurt vilumust ja väga pehmeid töövõtteid. Paraku, mina koolitajana, olen kogenud, et vilumus võib olla, aga pehmet kätt on ikka kohe väääääga vähestel. Enamus muidugi on enesekindlad, et nad on pehmed, aga see pehme, mida ma mõtlen.. see on midagi muud.:))))

Nüüd geellakk( siinkohal ei ole vahet on see toode HEMA-free või HEMA-ga- allergeenid on nendes toodetes ikkagi), siis kokkupuutel nahaga ja veel vigastatud nahaga.. otsene kontakt allergeenil verega. 

Ehk et me oleme astunud küünetehnikutena ajastusse, kus uute tehnikatega oleme loonud soodsa keskkonna allergia tekkeks + geellakk ise ongi oma loomuselt allergeen.

HÜPOALLERGEENNE on see sõna, mida pead otsima.

Väljavõte terviseameti lehelt:

Väidet „hüpoallergeenne“ võib kasutada ainult juhtudel, kui kosmeetikatoote poolt allergia põhjustamise tõenäosust on vähendatud nii palju kui võimalik. Vastutaval isikul peaks olema tõendusmaterjal, mis kinnitab selle toote väga madalat allergeenset tõenäosust, mis on teaduslikult põhjendatud ning statistiliselt usutavate andmetega. Kosmeetikatootel hüpoallergeensuse väidet kasutades tuleb täielikult vältida tuntud allergeene ja nende prekursoreid, täpsemalt on sellised ained ja segud kirjeldatud tehnilise dokumendi lisas IV.

Hüpoallergeensuse väite kasutamine ei garanteeri täielikult allergilise reaktsiooni riski puudumist ja vastavat arusaama ei või ka kosmeetikatoode jätta.

3. LISAKS: 

 1. Mõni klient veab välja ja ei teki allergiat/dermatiiti, aga teine ei vea. Nõrgema immuunsusega klient annab pikema perioodi vältel alla. Sinuni võib jõuda klient, kes on pikalt käinud vastutustundetu tehniku juures ja nüüd on ta jõudnud sinu juurde ja tal avaldub allergia.
 2. Kodutegijad, kes kasutavad võimalikult soodsaid komplekte, lõpetavad VÄGA SUURE tõenäosusega pöördumatu allergiaga.
 3. Aliexpressi toodetes sisalduvad allergeenid (HEA, DI-HEA, BIS-HEA jne) sillutavad tee sellisele allergiale, mis on pöördumatu. 
 4. Hüpoallergeense brändi baastooted (alusgeellakk) + odavama otsa brändi värvgeellakk võib siiski tuua esile allergia. Tooted peavad olema algusest lõpuni professionaalsed ja hüpoallergeensed. Ei aita see, kui kasutad ainult kvaliteetset baasi.
 5. Kehv lamp teeb väga palju kurja. 
 6. Tehnikut kaitseb isikukaitsevahendid (müts, kindad, põll, tööriietus, mask, VÄGA HEA imur) ja tõeline puhtus ( kõik vastav info on Angelal www.cleanella.ee). Tugevad allergeenid jäävad ruumi hõljuma pikaks ajaks. Eriti ohtlik on küünte tegemine kodutegijatel, kui on kodus ka lapsed, kellel on juba erinevad allergiad.
 7. Mõningatel juhtudel on allergia pöördumatu ja klient ei saa kunagi enam küüsi kanda. Mõningatel juhtudel on võimalik, et pärast poole aastast pausi, saab ta naasta tagasi küünte juurde, aga siis väga teadlikult ja ainult valitud brändidega. 
 8. Tõeline professionaalne tehnik kasutab 1-2 brändi, mis on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed. Üks toode ei ole kunagi lõpuni ideaalne, seal toetab teda teine bränd. On mujal maailmas ammu-tuntud tõde, et suurem protsent küünetehnikuid lõpetab dermatiidiga kehal ( just nimelt kehal, mitte ainult kätel), kasutades kõikvõimalikke brände segamini.
 9. Enamus küünetehnikuid/iluteenindajaid on ettevõtjad, kui mõni toode tõstab hinda või on liiga kallis soetamiseks, siis ettevõtja üldiselt tõstab teenuse hinda vastavalt. Kui elekter tõuseb, siis ettevõtja peab tõstma oma toote/teenuse hinda- seda nägime talvel. Kui üür tõuseb, siis tuleb tõsta oma teenuse/toote hinda. Kui (toor)materjalid lähevad kallimaks, siis tuleb tõsta teenuse/toote hinda. See on ettevõtja OÜ/FIE elu ehk et mis ma tahan sellega öelda on see, et ärge hoidke tervise pealt kokku! Tõstke teenuse hinda, et saaksite osta kvaliteetseid materjale.
 10. Lõpetuseks: TARBIME TARGALT!

Reset Password