Dermakeskus

Psoriaas

Psoriaas on autoimmuunhaigus, mida iseloomustavad ebanormaalsed nahalaigud. Need laigud on tavaliselt punased, sügelevad ning kestendavad. Need võivad olla erineva raskusastmega, nii väikesed ning lokaliseerrunud kui ka terve keha ulatuses.

Lõhenenud nahk

Lõhenenud nahaga kaasnevad tavaliselt ka teised kuiva naha sümptomid, mis viivad üksteiseni. Näiteks võib kuivus põhjustada ketendamist, ketendamine omakorda põhjustab sügelust. Sügelus põhjustab kriimustamist, mis võib omakorda põhjustada põletikku ning väikseid pragusid, mis võivad areneda lõhenenud nahaks ning see omakorda tekitab suuremat ärritust.

Kuiv nahk

Või kuivnahksus (samuti tuntud kui xerosis cutis), mis on tuletatud kreeka keelsest sõnast “kuiv nahk” on igas eas väga levinud seisund. Tavaliselt pole nahakuivus tõsine, kuid see võib olla ebamugav ja ebameeldiv, mille tulemuseks on peened jooned ja kortsud. 

Barjäärikreemid

Tööstuslikus ning tavalises  rakenduses kasutatakse barjäärikreeme kaitsmaks puhastusainete, lahustite, hapete, õlide ning muude saasteainete eest. Ilumaailmas kasutatakse neid enne aluskreemide, meikide, nahatoonerite ja muude tööstuses kasutatavate söövitavate ainete kasutamist.

Kontaktdermatiit

Kontaktdermatiit on nahapõletik, mida  iseloomustab sageli punane sügelev lööve.See tekib, kui nahk puutub kokku ärritavate ainetega (ärritav dermatiit) või allergeenidega (allergiline kontaktdermatiit).  Fototoksiline dermatiit tekib, kui päikesevalgus aktiveerib allergeeni või ärritaja.