

99% juhtudest taandub asi lambi või lambipirnide kvaliteedile.
Tuleb mõista, et UV-lamp, UV/LED-lamp on üks kõige tähtsam ja kõige olulisem vahend küünetehniku töös.
Heaks näitajaks on pigmendirikkad toonid, mõnel on rohkem pigmenti nagu näiteks valge, must, punane ja glittertoonid. Kui osad toonid kivistuvad ja samas üksikud toonid ei kivistu, siis suure tõenäosusega jääb siiski lamp lahjaks.
Ehitusgeelidega on teine lugu, teinekord tõepoolest on geeli saanud liiga paks kiht. Tekib vihmavarjuefekt. Pealmine kiht kivistub ära ja valgus ei pääse enam läbistama ning sisu jääbki pehmeks või lausa kivistamata.
Millal hakkavad probleemid esinema?
- Lamp/pirnid on juba oma aja ära elanud;
- Lamp ei ole kontrollitud, pärineb näiteks Alist. Me ei tea, mis pirnid seal, mis tugevusega jne
- Oled ostnud järelturult kasutatud lambi ehk tegelikult on see lamp juba oma aja ära elanud;
- UV-lambi ( vanakooli lamp) pirn on juba vanem kui 2-3 kuud. Tänapäevaste pigmendirikaste toodete puhul on juba targem ja soodsam hankida omale korralik UV/LED;
- Oled heausklikult saanud omale kehva kvaliteediga lambi. Soovituslikult võiks professionaalse küünetehnku lambihind alata al.100€+. Olles hobitegija, kodutegija, siis sobivad ka soodsamad lambid. Miks? Sest soodsamad lambi kipuvad kiiremini lahjaks jääma, mõni 2-4 kuu vältel juba;
- Kui hakkate lampi ostma ja kui lamp ei liitu brändinimega ( nagu näiteks Mosaic, EMi, Ritzy, Neonail ), siis guugeldage, uurige. Teinekord võib juhtuda, et olete saanud heausklikult AliExpressi odava lambi kalli raha eest. Paraku ka SUNUV lampe tehakse väga autentse välimusega järgi. Küsige tootemuüüja käest CE märgistust näha. Ka tahab sinu tehnikal näha CE märgistusi Tervisekaitseamet. Ta vaatab seda nii UH-vannil, elektriviilil, kuumaõhusterilistasioonil, UV/LED lambil jne.. Täna on olnud ka olukordi, kus suurte tuntud ettevõtete valikust leidub mitteametlikke seadmeid müügil.
- Kui Tervisekaitseamet selle tuvastab, siis üldiselt on lihtsalt ebamugav ja uus seade tuleb igal juhul osta, küll aga liistule võetakse sellisel juhul seadme müüja.
CE märgistust vajav toode on Euroopa Liidus turule lastav asi, mis võiks kahjustada isikute ohutust, tervist, vara või keskkonda ning millele on sellest tulenevalt õigusaktiga direktiiviga) esitatud nõuded. CE-märgistus koosneb tähemärkidest C ja E ning see näitab, et toode vastab sellele õigusaktiga esitatud ohutus- ja toimivusnõuetele. Tootja või tema volitatud esindaja võib välja anda vastavusdeklaratsiooni ning paigaldada tootele vastavusmärgi vaid juhul, kui on järgitud toote nõuetele vastavuse tõendamise korda, sealhulgas on ettenähtud juhtudel olemas vastavussertifikaat.
Just CE märgistus annab sulle kindlustunde, et lamp vastab EU nõuetele, see tähendab ka ohutumat teenust. Kivistamata geel võib viia taaskord allergiateni, kuna see on nö elus allergeen, millega klient nädalast nädalasse ringi kõnnib.

Siit ka üleskutse! Palun ärge müüge vanu lampe järelturul ning ärge ka ostke. Lambid tuleb utiliseerida.
Tarbige targalt!
