

VASTUS:
Osadel geelidel on komme aja nö “vanaks” minna, see tähendab, et küüneplaadi ja ehitusgeeli vahele hakkavad tekkima õhumullid. Seda enamasti pärast teist või kolmandat hooldust. Tänu kamuflaaž ehitusgeelidele on seda teinekord ka raske tuvastada.
Asi võib ka lambis olla? Sa võid kasutada väga kallist ehitusgeeli, aga kui lambi kvaliteet on teadmata, siis võib ta rikkuda ka materjali. See tähendab, et geel on nii öelda “üleküpsenud”.
Nüüd, kui sulle tuleb sisse teise tehniku klient, siis vana materjali maha viilides, tuleb väga hoolsalt vaadata, jälgida igast võimalikust küljest. Lahtine osa võib olla ainult aimatav, aga kui kergelt vastu valgust uurida, siis näed sellist heledamat hallikamat lumehelbe taolist kujutist, siis tead, et on tark materjal küüneplaadini maha võtta.
Kuidas võtta ohutult? Mida rohkem sa küüneplaadini jõuad, seda teadlikumalt võta surve elektriviiliga küüneplaadi suhtes maha, mida lähemale lõpule, seda rohkem nö “õhku” tuled. Meil oli vanasti komme lahtist geeli hakata “välja kaevama”, tekitasime justkui augu. Tark on lahtise geeli puhul võtta ühtlaselt terve küüneplaadi ulatuses materjal maha, kuniks jõuad peaaegu küüneplaadini ja siis hakkadki laveerima poolõhust nagu tahaks õrnalt poleerida. Uskuge mind, see lahtine geel tuleb palju hõlpsamini maha ja küüneplaat saab kergelt poleeritud- mitte täiega punaseks üleviilitud. Ehk võti on terve küüne ulatuses ehitusgeel ühtlaselt maha võtta, aga seda siis ohutult.
Pildil olev juhtum on üsna klassikaline. Tuleb võõras klient, vana materjal peal, teeme ilusa töö ja nädala jooksul hakkab asju juhtuma. Alati öelge kliendile, et sa annad endast parima ja ole ise julge küsima nädala jooksul tagasisidet. Räägi talle, lugupidavalt teise tehniku suhtes`, et tehnikad, materjalid on erinevad ja jälgime üheskoos, mis saab, et me jõuaks parima võimaliku tulemini. Tiimitöö- see meeldib klientidele, see on tunne, et tema heaolust hoolitakse.
Miks läheb geel vanaks? Sellega ongi nii, et mida soodsam tootmine, seda suurema tõenäosusega on selle sisu ka. Nende elastsus ei ole kõige vettpidavam. Öeldakse, et ehitusgeeli elastsus peaks ideaalses maailmas tagatud olema 16-ks nädalaks. Küüneplaadi keskmine eluiga on umbes 16 nädalat. See tähendab, et kvaliteetne ehitusgeel läheb “lõpuni välja”. Aga siinkohal on ka siiski tähtis, et teine osapool ehk lamp oleks ka kvaliteetne.
Tarbi targalt, siis on ka tulemused sinu kasuks!
Kui sul on mõni küsimus või mure, siis jäta siia alla kommentaariumisse tagasiside ja vastame juba uuel päeval. Võid ka saata info@salonkauplus.ee