No products in the cart.

No products in the cart.

Top

JUHTUMI KIRJELDUS 6 “geelküüntelt üleminek geellakile”

Ma olen alati öelnud, et 95%-lise tõenäosusega modelleeritud geellakk püsib, aga siis on see 5%, kellel ei püsi.

See 5% on siis need, kes soovivad üle minna geelküüntelt geellakile. See ei ole reegel, on kindlasti ka neid, kellel on üleminek geellakile õnnestunud ja väga hästi õnnestunud.

Miks ma küsin: “kust poolt lahti lööb”

Küüneplaadi peale kasvab kilejas tiibnahk, ta on tihtipeale paljale silmale nähtamatu ja levib ka küüneplaadi servadesse. Mõnel kliendil rohkem, teisel vähem. Mida pikem hooldusevälp, seda rohkem tiibnahka on. See on üks suurimad põhjuseid, miks küüned löövad küünevalli poolt lahti. Ebapiisav puhastustöö. Ei aita siin kangem primer, happega primer, ka ei aita jõulisemalt elektriviili kasutamine ja rohkem viilimine.

Minu nipp:

Elektriviili otsik: LEEK ( või nõel)

Pöörded: 5000- ehk elektriviil jääb kohe seisma. Odavamate Hiinakatega ei ole see saavutatav.

Vahetult enne nail prepi ja materjali panekut, “joonistan” leegiga süsteemselt üksteise kõrvalt pikitriibud küüneplaadil. Nii veendun, et tiibnahk on eemaldatud tervelt plaadilt, samal ajal 5000 pööret on nii ohutu, et küüneplaat jääb endiseks. Vt joonist.

Miks küüned löövad külgedelt lahti?

See on kõige sagedasem(!) põhjus, siin tuleb enda töövõtteid iseseisvalt analüüsida.

Elektriviiliga küünevalli piirkonda puhastades tullakse otsikuga mööda küüneplaati kuni vabaservani välja ja enamasti jõulisega survega, mis jätab küüned servast ( kõige enim vasakpoolne külg (vasakukäelistel parempoolne)) õhukeseks ja punaseks.

Elektriviiliga oleks tark liikuda mööda küüneplaati ainult(!) küünevalli piirkonnas, sealt edasi liikuge nahale . Vt joonist. Küüneplaadi saab kenasti puhtaks kasutades esimeses lõigus olevat tehnikat.

Küüneplaadi õhukeseks viilimine igal võimalikul moel tekitab probleeme: allergiaid, sest küüneplaat on õhuke ehk kaitsekiht puudub. Küüneplaat on loodud kaitsma küünealumiku. Kui ka geeli lahti löömine külgedelt, kuna küüneplaat on õhukeseks viilitud ja tänu sellele vetruv.

Üks põhjus, miks veel küljed lahti löövad on vabaserva treppiviilimine, aga sellest teine blogi postitus.:))))

Üks nipp, mida saab kasutada.

Raskematel juhtudel kinnitage küüneplaadi vabaserv bonderi või happevaba primeriga. Need kaks tekitavad kahepoolse teibi, siis kandke alusgeellakki ja kinnitage ka alusgeellakiga vabaserv.

Kindlasti tuleb kasutada kinnitusvahend (primer, bonder)+ baaslakk (rubber, tavaline alusgeellakk) ühe ja sama brändi oma, et vältida küüneplaadi PH-taseme nö lõhki minemist. Erinevatel brändidel on erinev süsteem loodud ja neid mixides, võid tagurpidi kurja teha.

Teine nipp, mida mina kasutan sellise olukorra puhul.

Mul on keratiinhooldusetoode Seal & Protect ( ei sobi allergikutele) ja on ka turul olemas IBX- süsteem.

Nagu ühes blogipostituses sai räägitud. Küüneplaat koosneb suuremalt jaolt keratiinist. Nüüd, kui küüneplaat on geelküüntest räsitud( mida nad tavaliselt on) siis ma boostin küüneplaadi kunstlikult üles keratiiniga, et geellakk saaks püsida. Miks kuntslikult? Küüneplaadi moodustumine algab siiski maatriksist, kui tahta küüneplaadi tervist suures plaanis mõjutada, siis ikka juuretasandilt.

Tarbi targalt ja läbimõeldult, siis saad ka väga head tulemused. 🙂

Reset Password