fbpx
Üles

Küünetehnikud! Te ajate mind närvi!

See jutt saab siin olema parajalt kurja alatooniga ja ma loodan, et ka kliendid loevad seda ja saavad natuke haritud oma küünetehniku osas. Teenus, millest ma rääkida tahan, on geellakk! Kui ma sellele mõtlen, siis mul juba vererõhk tõuseb.

 

Ühesõnaga, selle postituse mõte sai alguse sellest, et käisin korra Eestis ja võtsin mõne kliendi vastu, kellele ma olin eelnevalt teinud geellakki ja nüüd on nad siis saanud käia erinevate tehnikute juures…Ma ei teagi..kas nutta või naerda..

Kas te mäletate, kui geellakk turule tuli, siis oli laialt levinud arvamus, et: “ah, mis, koolitusele pole vaja minna, geellaki põhiline teadmine 1 kiht baasi+ 2 kihti värvi+ pealisgeel + lisaks, et ots tuleb kinnitada ja that’s it! ” SEE EI KÄI NII, tänapäeval näiteks juba modelleeritakse küüsi ka geellakiga, et sa teaks! Seda algset tehnikat teeb tavakasutaja kodus, mitte küünetehnik! MINE KOOLITUSELE!

Loomulikult, kuna tehnikul puuduvad piisavad teadmised geellakist, siis suuremal osal klientidel lihtsalt see teenus NIINIIMETATUD ei sobi! JA SIIS! Leiutab see küünetehnik, et ta paneb sinna vahele tavalist ehitusgeeli JA(!) küsib veel eraldi raha selle eest??? Nagu whatta hell? Mida sa leiutad, küüneTEHNIK? Geellaki tootevalik on nii palju arenenud, et mul oleks pehmelt öeldes piinlik sellist teenust omale hinnakirja üldse pannagi! MINE KOOLITUSELE!

  • Klient, kes sa seda loed, see teenus ei ole enam geellakk! Sul on geelküüned ja see ei ole normaalne! Eraldi raha juurde maksta, pettuse eest, ei ole absoluutselt normaalne.

Maniküür! Teenus, mis käib teadaolevalt kaasas koos geellakiga! Vabandust, aga kui küünetehnik ei ole iial käinud tava- või/ ja aparaadimaniküüri koolitusel, siis võta teadmiseks, see on f…ing ABC! Kuidas sa üldse saad teise inimese küüsi hooldada, kui sul puudub ABC?! Käte anatoomia peab sul une pealt selge olema! MINE KOOLITUSELE!

Maniküür peab olema nii puhtalt tehtud, et ka ilma küüneõlita on tööd ilus vaadata ja kannatab ka pildistada!

Kas sa tead, mida tähendab lunula? Kas sa tead, mida tähendab maatriks? Kui pead guugeldama, siis MINE KOOLITUSELE!

Puuriotsikud! Mille jaoks? Mida tähendavad need värvused puuriotsikutel? Kui pikk on ühe puuriotsiku eluiga? Pole kunagi mõelnud? Pole kunagi räägitud? Miks pole räägitud? MINE KOOLITUSELE!

  • Klient, kui sulle tehakse täna geellaki paigaldus 30-ne minutiga, siis jookse või maksa vähem! Sinu teenus on ilmselgelt poolik ja samaväärse asja võid sa omale ka kodus teha!

Geellakil ja geellakil on vahe! Milleks loodi algselt geellakk? Mis oli geellaki missioon?

  • Geellakk pidi pikendama maniküüri kestvust ehk siis, et värv püsiks kauem.
  • Geellaki lõpptulemus pidi olema parema läikivusega.
  • Geellaki saab vajadusel ka klient kodus maha võtta.

See oli algne geellaki missioon, mis toimis tavamaniküüriga. Tänapäeval on turule jäänud väga vähe geellakke, mis toimivad leotamisega ja ma mõtlen 3-8 minutlise leotamisega.

On isegi ütlemine, et need geellakid, mida ei ole võimalik 8 minutiga maha leotada, need ei ole geellakid, vaid siiski geellakilaadsed geelvärvid. Miks? Sest nad ei toeta algset missiooni ehk siis klient neid kodus maha ei saa!

Siis on arvamus, et leotada ei tohigi! Kui sul on “geellakk”, mis 15 minutilise leotamisega maha ei tule, siis selge see, et leotada ei tohi. Kui sul on lakk, mis on 3-5 minutiga juba maas, siis ma ei näe suurt kahju! Aga eks siin jooksevad arvamused lahku ja see on okei, et jooksevad.

Ühesõnaga, mida ma tahan öelda: Sul on valida kaks teed:

Geellakk (leotamisega)+ tavamaniküür (sobivad ainult vähesed geellakid ja üldiselt on nad turul olevatest veidike kallimad CND, Pro Gel, Beautix jne).

Geellakk + aparaadimaniküür ( sobivad kõik geellakid).

Koolitusel õpetatakse sind, et on olemas ka rohkem viise kui baas+ 2 kihti lakki + pealis.  Küüsi modelleeritakse! Neid on võimalik parandada ilma ehitusgeelita! Minu jaoks on selleks lausa 3 erinevat tehnikat ja ükski neist ei sisalda ehitusgeeli.

  • Klient, kui sul on küüs katki, siis tea, et geelküüs sinna asenduseks ei ole õige!! Sinu küünetehnik peab teadma ka muid viise parandamiseks ja ülesehitamiseks!

KÜÜNETEHNIK! Nailart ei ole koolitus, millel oleks midagi pistmist küünetehnikaga! Nailart on fun! Selleks, et olla küüneTEHNIK, tuleb sul käia TEHNILISTEL koolitustel ja iga aasta! Vähemalt 2 korda! Raha oskad küsida, siis oska ka ennast vääriliselt müüa ja käi ajaga kaasas!

  • Klient! Palun, ma südamest palun! Ole teadlik, mis teenust sa saad ja ära lase ennast petta, et sulle ei sobi geellakk vms. 90% inimestele sobib (erandeid on alati)!

No ja lõpetuseks, desinfitseerimine ja steriliseerimine! See on lihtsalt nii haige teema, et ausalt öeldes, ma ei oskagi kommenteerida. On tehnikuid, kes on läbinud hügieenikoolituse ja seda ka moepärast! Ma pakun, et on tehnikuid, kes täna ei tee endiselt vahet, mis on desinfitseerimine ja steriliseerimine.

 

Punkt.

 

 

Reset Password