Lõhenenud nahk

Lõhenenud nahaga kaasnevad tavaliselt ka teised kuiva naha sümptomid, mis viivad üksteiseni. Näiteks võib kuivus põhjustada ketendamist, ketendamine omakorda põhjustab sügelust. Sügelus põhjustab kriime, mis võib omakorda põhjustada põletikku ning väikseid pragusid, mis võivad areneda lõhenenud nahaks ning see omakorda tekitab suuremat ärritust. Kuiva, vigastatud või lõhenenud naha  viivitamatu ja hoolikas ravi, võib antud tsükli murda.  

Põhjused

Kuiva ja lõhenenud nahka võib põhjustada toitumine, liiga kuiv või külm ilm, dermatiit, hormonaalne tasakaalustamatus, allergiad ja muud naha- ja tervisehäired. Muud lõhenenud nahka põhjustavad tegurid hõlmavad nii kokkupuudet alkoholiga kui ka teiste ärritajate ning allergeenidega. Sügavate lõhede korral võib pragunenud nahk põhjustada infektsiooni. Nahavigastuste ravimata jätmisel võivad harvadel juhtudel naha infektsioonid muutuda süsteemseteks ning isegi eluohtlikuks.

Ravi

Kuna lõhenenud nahk on teiste haigusseisundite sümptom, peaksite pöörduma arsti või dermotoloogi poole täpse põhjuse kindlaks määramiseks. Kui nahakuivuse põhjuseks on lihtsalt kuiv nahk, siis on  tõhusaks raviks naha hooldamine. Kahjustatud nahk tuleb korralikult puhastada ning kanda peale kaitsev emulsioon. “Kindad Pudelis” kreem aitab nahal säilitada niiskust, hoides samal ajal eemale nahka kahjustavad ärritajad ja allergeenid.