No products in the cart.

No products in the cart.

Top

Miks need küüned ei püsi?

aparaadimaniküür, koolitus

Kaunis tihti näeme erinevates foorumites küsimust:” Millist primerit/bonderit te kasutate? Geel/geellakk kipub ikka ja jälle küünevalli juurest lahti tulema ja nö õhk alla?!”

Kas Sa teadsid, et primer ei pruugigi olla kõige tähtsam kinnitusvahend?

Kas Sa teadsid, et mõned tooted ei vajagi üldse primerit?

“Oled Sa uurinud, kas Sinu kasutataval geelil/geellakil on tootja poolt määratud üldse primeri vajalikkus? 

Kas Sa tead, mis on kutiikul ja kuidas selle olemasolu mõjutab materjali püsivust küüneplaadil? 

Üks suurimaid(!) põhjuseid on siiski ebapiisav küüneplaadi puhastamine. Võimalik, et see taandubki sinna tasandile, et küünte/käte anatoomia teadmised on puudulikud. 

Ühesõnaga, kõik on lihtne ja loogiline: küüneplaadil asetseb kutiikul, mis on nö “läbipaistev nahk”, mida ei pruugi silmaga kohe nähagi. Tähtis on teada veel, et küüneplaati turvab kolmelt küljelt küünevall, mis on kõik ka omavahel ühenduses kutiikuliga. Kui nüüd juhtubki, et küüneplaat on ebapiisavalt puhastatud ja “läbipaistev nahk” ehk kutiikul on jäänud mõnes osas siiski alles, siis mis juhtub? 

Samal hetkel, kui Sa palud kliendil käsi pesta, kokkupuutel veega küünevallidest eraldub vesi ka kutiikulile, sest sa tead, et kutiikul ja küünevall on omavahel ühenduses. Vesi paisutab nahka ning mõne hetke pärast see kuivab. Mis järgi jääb? Täpselt nii! Õhk. 

Lihtne!

 Kuigi ütlen ka, et see ei ole rusikareegel, sest jah! On olemas primereid, mis katavad ka need puudused, aga kas see on ka lõpuni hea? Vot, sellest räägime tulevikus. 

Pilt on pärit: http://teamvbp.blogspot.com

Reset Password