Levinud küünemaailmaga seotud müüdid.
– KÜÜNED PEAVAD HINGAMA–
-VALGED TÄPID KÜÜNEPLAADIL NÄITAVAD KALTSIUMI PUUDUST-
-KEMIKAALID KÜÜNETEHNIKAS KAHJUSTAVAD KÜÜNEPLAATI-

Kõigepealt tuletame meelde teooria.
Ainus elav(!) küünekasvutsoon on küünemaatriks, mis koosneb rakkudest, mis omakorda sarvestuvad ja kasvatavad küüneplaati. Uusi rakke tuleb pidevalt juurde, vanad rakud lükatakse ülespoole ja väljapoole. Nii “sünnib” küüneplaat Küünemaatriksi väljaulatuv osa (poolkuu kujuline hele “laik”) küüneplaadi algosas. Nimetatakse ka “sillaks” elusa (küünemaatriks) ja surnud (küüneplaat) osa vahel. Surnud on vast kole sõna, aga see annab meile aimdust, et küüneplaat on juba valmisprodukt, kogu elutegevus ehk küüneplaadi tervise loomine käib küünemaatriksis.
MÜÜDID
– KÜÜNED PEAVAD HINGAMA–
VALE. Küüneplaat on juba valmisprodukt ja naljaga pooleks öelduna, neil puuduvad kopsud. Naturaalset küüneplaati on isegi soovitatav toetada kunstmaterjaliga või lakiga.
-VALGED TÄPID KÜÜNEPLAADIL NÄITAVAD KALTSIUMI PUUDUST-
VALE. Küüneplaat koosneb 0,0001% kaltsiumist ja on tehtud uuringuid, et kaltsiumi väike osakaal küüneplaadis ei tulene ka mitte meie organismist, vaid välisteguritest, näiteks: kätepesu, kätekreem jne..
Valged täpid on küünte rakkude küpsemishäire. Mulle meeldib öelda/mõelda, et küünemaatriks on nagu tehas, tehases toimub rakkude tootmine, mille valmisprodukt on küüneplaat. Valged täpid küüneplaadil näitavad tehasetöö praaki ehk küünte rakkude küpsemishäire. Naturaalne küüneplaat on “surnud” keratiin ja ei sisalda kaltsiumi ning ei vaja(!) ega lõika kasu kaltsiumist ja tegelikult ka muudest vitamiinidest, mis on suunatud küüneplaadile.
Sa saad küüneplaati turgutada, muuta niiöelda tugevmaks, lisades kuntslikult keratiini nagu ennist rääkisime, siis küüneplaat koosneb keratiinist. Siinkohal pead teadma, kui see keratiini-boost väljakasvab, siis on küüneplaat tagasi algseisus nagu ta tehasest välja tuleb.
-KEMIKAALID KÜÜNETEHNIKAS KAHJUSTAVAD KÜÜNEPLAATI-
VALE. Siinkohal on taaskord rõhk sõnal- küüneplaat. Enamik küüneplaadi kahjustusi on põhjustatud mehaanilisest jõust. See tähendab, et kasutad elektriviili liiga jõuliselt, kasutad liiga tugeva gritiga viile. Kasutad leotamistehnikas liiga tugevaid võtteid või/ja primerit/bonderit. Küll aga, kui oleme juba mehaaniliselt küüneplaati rikkunud ehk maakeeli küüneplaat on juba punane ehk küünealumiku kaitsekiht on juba nõrk/olematu, siis võivad geellakis olevad allergeenid tekitada kliendile tugeva allergeenilise reaktsiooni. See tähendab, mida teadlikumalt kasutad kunstmaterjali kui ka mehaanilist jõudu( gritid, eletriviilipöörded, surve küüneplaadile, viilimisvõtted), seda ohutum on su teenus.
Kui sa tahad küüneplaadi “tootmist” kuidagi moodi mõjutada, siis saab seda teha läbi küüneõli kasutamise. Küüneõli peaks olema kvaliteetne, head lõhnad on alati toredad, aga teinekord võib see hea magus lõhn teha tagurpidi kurja ning jätta “tehasetootmise” sellest sõltuvaks. Me kõik teame seda tunnet, kui me anname sõrme soodsamale hügieenilisele huulepulgale. Korraks on hea, pärast veel hullem. Sama on nende värviliste õlidega. Loomulikult tuleks ka tarbida piisavalt vett, süüa tervislikult ning liikuda. Kõik algab ikka seest poolt. Vanahea, eks! :))
Tarbi targalt.
