No products in the cart.

No products in the cart.

Top

Nipid ja nõuanded talviseks juuksehoolduseks

Kas oled märganud, et eriti talvel on juuksed kuivad ja elutud ning sageli elektrit täis? Talvine külm, keskküte, temperatuuri kõikumised, mütsi kandmine, kõik see mõjutab ka meie juukseid. Külmakahjustused muudavad juuksed hapraks, elutuks ja õrnaks ning seetõttu ei allu need enam ka koolutamisele ja soeng ei taha püsida. Seetõttu peamegi talvel oma juustele pisut rohkem tähelepanu pöörama. 

Milline võiks olla Sinu talvine juuksehooldus, et kõigest hoolimata kauni soenguga ringi käia, räägimegi järgnevalt. Panime kokku talvise juuksehoolduse ABC, et Sinu kiharad oleksid eluterved ja säravad. 

Näiteks kui pesed juukseid väga sageli, sobib kasutamiseks õrn šampoon, mis hooldab Sinu peanahka õrnalt ja delikaatselt.  Kui Sinu juuksed on aga juba kahjustatud ja nõrgad, kasuta taastavat šampooni, mis niisutab ja kaitseb Sinu juukseid, muutes need taas tervemaks ja säravamaks.

  • Hoidu liigsest juuste kuumtöötlemisest ajal, kui juuksed on niigi kuivad. Enne sirgendaja või lokitangide kasutamist mõtle hoolikalt järele, kas see on ikka tingimata vajalik. 
  • Kord nädalas kasuta niisutavat ja toitvat juuksemaski. Juuksemaski kasutamine aitab hoida juustes niiskustasakaalu ja toidab neid sügavuti. Rikkaliku koostisega sügavniisutav mask, mis annab uue elujõu ka kõige kuivematele juustele, on Fanola sügavuti niisutav mask.
  • Kasuta juukseõli, mis taltsutab kuivad juukseotsad ja aitab neid niisutada ja siledana hoida.
  • Kasuta juustessejäetavat palsamit, et taltsutada elektrit täis juukseid. Mütsi kandmine ja kuiv õhk tekitavad juustesse staatilist elektrit ja nii võib juhtuda, et Sinu juuksed on püsti nagu oleksid elektrit saanud. Selle vältimiseks on soengu viimistlemisel mõistlik kasutada juustesse jäetavat spreipalsamit, et oma juukseid enda tahtele allutada.
  • Kanna mütsi ja õue mine ainult korralikult kuivatatud juustega! Kui jätad juuksed niiskeks, külmuvad juuksekarvad õues ära ning jää hakkab juuksekiude paisutama, muutes need kuivaks ja hapraks. 
  • Joo piisavalt vett. Kas teadsid, et juuksekarv sisaldab umbes 25% vett? Et kompenseerida talvise aja veekadu, on mõistlik oma keha ka seestpoolt niisutada. See ei mõju hästi mitte ainult juustele, vaid kogu Sinu organismile. 

Peamine on meelde jätta, et talvisel ajal aitavad juukseid kahjustuste eest kaitsta ja neid ennetada niisutavad juuksehooldustooted. 

Mõnusat talveaja jätku ja hoiame siis ikka oma juukseid, et need kevade saabudes taas täies ilus uhkusega valla päästa. 

Reset Password