NIPINURK: Kuidas küünelakki kauem püsima saada?

Kuidas säilitada küünelakki küünel kauem?!

  • Küüneplaat puhasta/kuivata enne lakkimist küünelakieemaldajaga. Toiming kuivatab küüne pinna rasvajääkidest, mis sinna ajapikku on kogunenud. Või juhul, kui oled just maniküüri teinud, siis kätekreemist ja õlist.
  •  Teiseks soovitan kasutada aluslakki. Lakkimine on nagu maja ehitamine ja aluslakk on antud protseduuri vundament. Lisaks hoiab see ära küünte kolletumise pigemendirikaste värvide puhul. Veel on aluslaki omaduseks tasandada küünepinda ja annab aluskihile nö “kleepuva” omaduse, et just värvilakk saaks kauem püsida.
  • Kolmandaks  pealislakk. Jällegi spetsiaalselt väljatöötatud läikima kaugustesse. Tänapäeval on nad lausa geellaki omadustega. Aluslakk + pealislakk= perfektne kombo küünte lakkimisel.

Minu kodune nipp, mida ma olen oma klientidele alati soovitanud: paar päeva pärast lakkimist, kandke uuesti üks kiht pealislakki. Mõne päeva pärast korrake veelkord. See toimib ja lakk püsib peal teinekord lausa 2 nädalat.


  • Pärast lakkimist on soovituslik lasta küüntel hingata ehk siis, tuleks olla täiesti ilma lakita. Omast kogemusest võin öelda, et küüned väsivad ära sellest pidevast lakitamisest ning muutuvad kuivaks ja tekib tagurpidi efekt. Tagurpidi efekt selles mõttes, et üldjoontes ikka mõeldakse, et kui on lakk peal, siis on küüs on tugevam, aga jah.. päeva lõpuks on nad hoopis hapramad.