Särav ja klaar jume ehk kuidas puhastada oma nägu nii, et nahamured kaoksid?

Näo puhastamine on puhta ja särava naha ülioluline osa. Kõik me ilmselt teame, et soovituslik on oma nägu kaks korda päevas puhastada. Miks see nii on ja mis juhtub nahaga siis, kui seda regulaarselt ei puhasta, selgitamegi kohe lähemalt.

Meie nahk puutub igapäevaselt kokku erinevate saastajatega. Olenemata sellest, kas kannad meiki või ei, koguneb päeva jooksul näole mustus, rasu, tolm. Jättes selle oma näonahalt õhtul maha pesemata, hakkavad poorid ummistuma. Selle tulemuseks ongi suurenenud poorid, millest tekivad omakorda komedoonid, põletikud ja soovimatud akneprobleemid.

Sageli arvatakse, et palja veega pesemisest piisab ju küll. Tegelikult see nii aga ei ole. Rasu ja meik ei ole vesilahustuvad ja seega võid palja veega pestes tekitada hoopis probleeme juurde. Ka seep ei ole õrnale näonahale parim puhastusvahend, sest seep kuivatab nahka liigselt ja selle tulemuseks on kuiv ja ebameeldivalt kiskuv nahk, mis karjub niisutava kreemi järele.

Milline on parim näopuhastusvahend?

Parim näopuhastusvahend on sinu naha vastu õrn, ei riku naha pH taset ja puhastab naha kogu mustusest, mis sinna kogunenud on. Berrichi näopuhastusvaht sisaldab tõhusalt puhastavaid, niisutavaid ja vananemisvastaseid vetikatest pärit aineid, mis sinu nahka õrnalt hooldavad, samal ajal, kui sina sellega oma nägu puhastad. Tulemuseks on puhas ja niisutatud nahk, mis näeb välja terve, särav ja klaar.

Näo puhastamine on tegelikult lisaks eelmainitule oluline veel väga mitmel põhjusel:

  1. Ennetab aknet ja vistrikke – mustuse ja liigse rasu kogunemine pooridesse võib põhjustada aknet ja vistrikke. Õige puhastusvahendi kasutamine hoiab poorid puhtana.
  2. Stimuleerib naha uuenemise protsessi – puhastamine aitab eemaldada surnud naharakke. See omakorda aitab nahal kiiremini uueneda, mis tagab sulle särava ja värske jume.
  3. Parandab nahahooldustoodete imendumist – kui nahk on puhas, saavad kreemid, seerumid ja muud nahahooldustooted paremini imenduda ja oma tööd teha. See tähendab, et saad maksimaalse kasu oma nahahooldustoodetest.
  4. Hoiab naha tervena – regulaarne näo puhastamine aitab hoida naha tasakaalu, vähendab punetust ja ärritust ning kaitseb nahka kahjulike mõjude eest.

Kui sa ei puhasta oma nägu korralikult või ei tee seda ülse, võivad tekkida mitmed ebameeldiva tagajärjed.

  1. Pooride ummistumine – mustus, rasu ja surnud naharakud võivad ummistada poore, mis põhjustab komedoone (mustpead ja valgepead).
  2. Akne ja vistrikud – pooride ummistumine suurendab bakterite kasvu riski nahal ning võib põhjustada aknet ja vistrikke.
  3. Kuivus või liigne rasusus – nahk võib reageerida ebapiisavale puhastamisele muutudes liiga kuivaks või vastupidi, liiga rasuseks.
  4. Nahaärritus – mustus ja saaste võivad nahka ärritada. See võib tekitada punetust, sügelust ja ebamugavustunnet.

Isegi siis, kui oled õhtul oma nägu hoolikalt puhastanud, ei tohi alahinnata ka hommikuse näopuhastuse olulisust. Öösel koguneb samuti meie nahale rasu ja kuna nahk uueneb, siis ka surnud naharakud. Terve naha jaoks on oluline ka hommikune mustus ja rasu oma nahalt eemaldada, et valmistada nägu uueks päevaks ette.

Kui oled oma naha hoolikalt ära puhastanud, on järgmine samm kanda nahale toonik. Toonik on oluline, sest taastab naha pH taseme ja valmistab naha ette järgnevateks toodeteks. Sageli on erinevate punnikeste tekkepõhjuseks just paigast ära pH tase. Just seda toonik reguleerida ja kontrolli all hoida aitabki.

Kui oled näo hoolikalt ära puhastanud ja toniseerinud, kanna näole sobiv näokreem. Hommikul sobib selleks päevakreem, mis aitab ühtlustada jumet, võitleb akneprobleemide ja esimeste vananemise ilmingutega. Õhtul kasuta aga öökreemi, mis niisutab ja toidab nahka ning aitab kaasa naha uuenemise protsessidele.

Kui oled regulaarse näopuhastuse oma ilurutiini lisanud võid üsna kindel olla, et nahk muutub säravamaks, tervemaks ja nooruslikumaks.

Tootesoovitused sulle, kui soovid tervet, säravat ja klaari nahka: