fbpx
Üles

Sina, KLIENT, Maksa! MINA EI MAKSA.

See on päris huvitav, mis tegelikult Ilumaailmas toimub. Lihtsalt valdav osa Iluteenindajatest ei maksa makse- ei maksa palka endale. Ei huvitu haigekassast. Ei huvitu kodu ostmisest. Ei huvitu puhkuserahadest. Haigeks jäämine on neile kulukam, kui OÜ või FIE-na töötamine (seda nad muidugi suuresti ei tea, et see nii on). 

Kujuta nüüd ette! Just Sina, kes Sa tarbid Iluteenuseid ehk siis klient. 

Oletame, et Sinu palk praeguses kohas on 1000€. Sinu tööandja aga maksab sinu pealt veel makse ehk ühtekokku Sinu teenistus on 1560€ + tööandjal on veel kõik muud kulutused ja hüved, mis töökohal ühel töötajal kulub, olgu need koolitused, kontorirent, kontorimööbel jne, mis on nö peidetud kulud ettevõtjale. 

Nii, aga nüüd kujuta ette elu, et Sulle jääbki näpu vahele 1560 euri! Oleks palju parem, onja? OHOOO elu juba läks päris kenaks..:))

AGA! Võta näpust, Sinul on siiski tööandja, kes maksab ausalt makse ja näed pangakontol igakuiselt see närune 1000€. 

VOT, vaata, see Sinu ILUTEENINDAJA, tema hiilib teadlikult maksudest eemale ja nagu naksti, kui tema töötasu on 1560€, siis kätte jääb 1560€ ja Sina rõõmuga tarbid seda teenust. Veelkord: Sina saad 1000€ ( kõik muud kulutused ja töökoha kulutused), tema saab 1560€( + töökoha kulutused), kuigi peaks Sinuga ühel pulgal olema ja KA 1000€ saama.

Siinkohal öeldakse, et õige ettevõtja peakski pisut nihverdama. Siinkohal ma pean OÜ-tajat ja FIE-t ettevõtjateks- kirjade järgi nad peaks seda olema. Jaa! Ma olen nõus, väike nihverdus käib asja juurde-selline mõistlik. JUULI ja MAALI, kes on küll ettevõtjana hingekirjas, aga teadlikult hiilivad maksudest eemale, kes siis nemad on?

See on päris huvitav, kas Sa oled kunagi oma Iluteenindajat või Koolitajat löönud inforegister.ee-sse või teatmik.ee-sse? Maksuamet võiks ka aegajalt seda teha 💁🏻‍♀️ 

Kindlasti on neid kliente, kellel on suva, peaasi, et teenus on 12€ ja olgu või roosalt see raha. Ei koti. 

Kindlasti on neid inimesi, kes eelistavad siiski ausust nagu nende endi töökohtadel on.

Mida siis silmas pidada? 

Jälgi kaardimakse võimalust. Suller ei soovi kaardimakset, sest siis jääb jälg maha ja tuleb makse maksta ja teiseks kaardimakseterminal tahab protsenti teenuselt ja see läheb juba liiga suureks mugavuskuluks. Sina jookse automaadi juurde ja arvesta sularahaga, aga tema rohkem sinu pealt ei maksa. Nagu.. maksa teenuselt makse ja(!) terminalitasu. Hull oled v?

Küsi pisteliselt teenuse eest arvet. Mustalt töötaja läheb kohmetusse ja võib-olla ta isegi leiutab selle arve, aga kellegi kolmanda ettevõtte alt. Isegi kui ta OÜ-tab või FIE-tab, siis see arve tegemine võtab temalt tüki küljest.

Kolmas teema võiks olla broneeringusüsteem. See on mega mugav kliendile, kuid seda kardetakse kui tuld- jälg jääb ju maha. Maksuamet saab jälile. Põhjenduseks tuuakse, et pole vaja-klientuur täis või see on tasuline. Aga selge on see, kui Sa oled Maksuametile silma jäänud sullerina, siis nad näevadki su bronnisüsteemi ja su hindasid ja su vabasid/broneeritud aegasid. JA SIIS TULEBKI KARISTUS!

Aususe kombo võiks olla: kaardimakseterminal + broneeringusüsteem.

Mõttekoht, klient! Oleks ehk aeg teadlikumalt oma Iluteenindajat valima hakata (kellele see muidugi läheb korda).

Siinkohal ma ei räägi noortehnikutest ega alustavatest Iluteenindajatest, kes alles kompavad maad.

Ja siis on see väike seltskond Iluteenindajaid, kes siis tõesti maksavad makse/palka endale ja nad PÄRISELT saavad aru, kuidas rahad liiguvad ettevõtluses, mis on peidetud kulud. Ma usun, et see väike seltskond mõtleb, et tegelikult oleks aus teenusehinda tõsta, et saada ka Iluteeninduses väärilist palka. Ja nad peakski seda tegema!

AGA siis on Juuli ja Maali, kes lihtsalt s*ituvad turgu naljahindadega. Mõni neist pole eluski makse maksnud, mõni ainult sotsmaksu. Ja siis.. oh issand… töötades veel suures salongis ei saa ei Juuli ega Maali aru, miks rent on kõrge ( sest nad ei saa aru ei maksudest ega peidetud kuludest ega üldse suurt millestki) ja miks ma pean OÜ olema (sest nad ei taha makse maksta) ja miks ma pean broneeringusüsteemi kasutama(sest nad ei taha makse maksta ega jälge maha jätta).

Tuletan meelde, Iluteenindaja tahab saada 1560€ kätte ja ilma maksudeta! Sina, loll klient, maksa ise oma makse! Mina ei taha! Mulle meeldib raha.

Ja siis tekibki see olukord, kus ühtemoodi reklaamib ennast kõrvuti Iluteenindaja, kellel maksab teenus 50€ ja kõrval on teenindaja, kellel maksab samaväärne teenus 20€. Eks iga üks teeb oma valiku.

Viimane huvitav asi: ilmselt aus arusaaja, maksumaksja jagab seda postitust, aga ülejäänud võtavad isiklikult. :))

VAATA KA POSTITUST, mis MAKSUAMET arvab nihverdajatest.

Kutsun üles praeguseid ja endiseid Iluteenindajaid, kes on poolmustalt teinud tööd ning haigestunud, kuidas see lugu teile maksma läks, mis hetkel Riik teile appi tuli rahaliselt. Ehk on see õpetlik ka teistele ja ehk mõnigi soovib pärast ka palka. Loo avaldan anonüümselt, võid saata: info@salonkauplus.ee

Reset Password