fbpx
Üles

Surmav ATSETOON

Kas Sa oled kuulnud väidet, et atsetoon on surmav!? Okei, ma “pisut” liialdan, aga ajast aega siin-seal räägitakse, et atsetoon küünetehnikas on midagi nii ebaprofessionaalset, et oi-oi-oi..

Mis on siis tõde atsetooni kohta? Atsetoon on maailma mõistes üks tähtsamaid lahuseid, kuid ometi liigub palju müüte.

MÜÜT: Atsetoon imendub läbi naha, seega see on surmav. 

Paljud kemikaalid imenduvad läbi naha. Mõnikord tõepoolest võivad nad liiga teha, kuid targalt kasutades- pigem mitte. Selleks et atsetoon kliendile ohtlik oleks, tuleks sõrmeküüsi leotada kausis terve päev ning pikema aja vältel. Ilmselgelt me, küünetehnikutena, seda ei tee. On kaunis keeruline atsetooniga “surmavalt” üledoseerida salongiteenuses.

LÕBUS FAKT TEADMISEKS

KETOOS- ehk kas Sa teadsid, et Sinu organisimis leidub ka atsetooni? 

Ketoos on ketokehade (atsetoatsetaat, atsetoon ja 3-hüdroksübutüraat) normaalsest suurem sisaldus veres.

Ketoos on keha loomulik seisund, kus piiratakse süsivesikute söömist ning keha peab end ümber programmeerima seniselt peamiselt energiaallikalt süsivesikute (glükoosi) näol rasva energiaks kasutamisele. Seda kutsutaksegi ketoosiks.

MÜÜT: Atsetoon kuivatab ning kahjustab oluliselt naturaalset küüneplaati.

Atsetoon tõepoolest viib küüneplaadist loomulikku niiskust välja, aga samaväärne ülesanne on ka mõningatel teistel produktidel küünemaailmas. Kuivus on ajutine olukord ja ei mõjuta kuidagi naturaalse küüneplaadi edasist eluolu. Loomulik niiskustase küünes on taastatud organsimi enda poolt ja seda vähem kui poole tunniga. Sest! Organism on tark mehhanism. 

 

Atsetooni esineb naturaalselt meie endi organismis väga madalal kontsentratsioonil. Atsetoon on vähetõenäoliselt “surmav”, kuid kindlasti ta eemaldab ajutiselt küüneplaadilt niiskuse, mis on äärmiselt tähtis, et saavutada maksimaalne toote haakuvus. Sisuliselt võib öelda, et need müüdid on saavutatud hirmupõhisel turundusel. 

Kristel 

 

 

 

 

Kasutatud materjal: 

Vikipeedia

http://lchfeesti.blogspot.com/2013/11/ketoos.html

Doug Schoon “Face to Face 1-3” 

Doug Schoon “Nail Structure and Product Chemistry”

Reset Password