Ühe KÜÜNETEHNIKU LUGU- APPI ALLERGIA!

Tegime Kadriga LIVEVIDEO, kus rääkisime HEMAst küünetehnikute poolt kasutatavates produktides ja selle olemasolust ning ka selle olemasolu ohtlikusest!

HEMA ( 2-HEMA, 2-hydroxyethyl methaacrylate)- need on nimetused, mida tuleb teada ja jälgida.

MIDA TEADA?

-Kui HEMA sisaldus jääb alla 20%, siis ei kujuta endast ohtu. (Justkui natuke suhkrut elus ei tee paha, aga liialdamine võib juba probleeme tuua)

-Kui on üle 20%, siis on see toode juba kõrge allergeeniga.

Kuidas ma siis saan teada, kui palju on minu kasutatavas tootes HEMA sisaldust?

-Küsi tootemüüjalt OHUTUSKAARTI (MSDS), kui ta Sulle seda ei võimalda, siis on targem vältida toodet.

-Jälgi tooteetiketti- HEMA esikohal annab märku sellest, et tema sisaldus on kõige suurem. Ehk tuleks vältida toodet.

-Ritzy toodetes on HEMA sisaldus 2-5%. Ehk tal on märgis: HÜPOALLERGEENNE.

MIS JUHTUB, KUI MA KASUTAN SELLISEID TOOTEID?

Sellest loe lähemalt järgnevast loost

Kaua oled olnud küünetehnik ja kuidas Sinu teekond alguse sai? Ehk räägi endast. 

Lapsena oli mu lemmiktegevusi küünte lakkimine, sai proovitud erinevaid disaine ja kogutud hunnikutes küünelakke. Unistasin, et kunagi tahaksin proovida ilusalongis töötada, tundus selline uhke ja äge. Vahepeal tuli elu vahele ja sai proovitud teisi ameteid, aga aastal 2011 õnnestus mul tuttavalt saada salongi sulgemisel üle jäänud UV-lamp. Lisaks pani ta mulle soodsalt kokku komplekti asjadega, mida on vaja geelküünte ehitamiseks. Kaasa pakkis A4 lehe juhendiga, mida mis ajal kasutada. Ajasin sõrmega järge ja proovisin. Õudsalt hakkas meeldima, mõne aja pärast proovisin kõigi pereliikmete peal järgi, siis juba tuli mõni sõbranna ja tema sõbranna ja nii ta edasi läks. Siis käisin koolitustel ja 2016 aasta suvel läksin ühte salongi rentnikuks. Küll esialgu mõni päev kuus, aga klientuur kasvas ja nüüdseks on salongid paar korda vahetunud.

Ma saan aru, et tänaseks päevaks Sa pakud ainult geellaki teenust? Mis juhtus geelküüntega? 

Mingiks hetkeks olid mõlemad käed täis plaasterdatud ja jalanõusid oli ise juba keeruline jalga panna.

Ka näole tulid mõned punased laigukesed, peanahale samuti. Kõrvatagused veritsesid ja tuli haavavedelikku.

(pilt on illustratiivne)

Umbes 3 aastat tagasi märkasin ühel sõrmel sügelevat punast laiku, erilist tähelepanu ei pööranud, kuna see kadus ise ära. Mingil hetkel hakkas peopesa sügelema ja siis juba päris hullusti, edasi läks sõrmedele. Küünenahad hakkasid kihelema ja läksid paiste, peale paistetust tulid väikesed villikesed. Kestis see kokku kuskil nädala, siis läks paistetus alla ja kogu see nahk, mis paistes oli, vajus nüüd kokku ja oli justkui surnud. Sealt edasi hakkas see surnud nahk maha tulema. Paraku oli all nahk nii õrn, et kippus palju katki minema ja veritsema. Mingiks hetkeks olid mõlemad käed täis plaasterdatud ja jalanõusid oli ise juba keeruline jalga panna. Ka näole tulid mõned punased laigukesed, peanahale samuti. Kõrvatagused veritsesid ja tuli haavavedelikku. Pähe on jäänud tänaseni armid, kus laiguti juuksed enam tagasi ei kasva.

Kaua Sul läks ajaliselt, et täielikult paraneda? Olid Sa täiesti maas töö tegemisest?

Kui ma olin kuskil 3 kuud kannatanud, siis otsustasin, et nii enam ei saa. Läksin puhkusele nädalaks ja lasin kätel ära paraneda. Tagasi tulles hakkasin klientidele rääkima, et nüüd on selline lugu, et geel tekitab mulle allergiat. Pakkusin, et proovime geellakki ja kui see ei sobi, siis panen tasuta geelküüned tagasi ja saab teise tehniku omale otsida. Osa kliente läks ära ja ei tahtnud proovida, mõni proovis ja ütles, et ikkagi ei meeldi ja läks lasi mujal uuesti paigaldada, et ma ei peaks kannatama. Väga paljud proovisid, meeldis ja käivad siiani edasi. Mul vedas, mul on ülitoredad kliendid, mõistsid mu muret. Osa neist, kes ära läksid, tulid hiljem ikkagi tagasi veelkord proovima. 

 Päris ära ma ei pidanud tööd jätma, aga vähenes olulisel määral töökoormus küll.

Kui palju Sa tollel hetkel üldse süvenesid toodete ohutuskaarti või siis üldse toodete sisusse? 

Hehehe, ohutuskaart. Ei olnud õrna aimu ka, mis see olla võiks ja geel on geel. Mida odavamalt sai, seda parem. 

Millest Sa lähtusid toodete valikul? Oli see hea hind? Või reklaam? 

Tooteid ostsin ma esmalt sealt, kus ma parajasti sel hetkel koolitusel käisin. Ehk siis täitsa erinevad kohad. Ostsin neid tooteid, mida kõvema häälega reklaamiti või mis parema hinnaga olid. Või lihtsalt ilusas purgis.

Kuidas Sa täna tooteid valid? Mille põhjal?  

Tänaseks kasutan ma tooteid, mis ei tekita mul allergilist reaktsiooni. Toodete koostisele oskan pisut rohkem tähelepanu pöörata ja ei otsi odavaimat toodet. 

Mis on selle juhtumi tagajärjed? Kas Sa saad veel teha täna geelküüsi? Või kuidas Sa täna ennast kaitsed?

Tänaseks ma geelküüsi enam ei tee ja ei saagi teha. Olen proovinud geeli kasutada kivikeste kinnitamiseks ja see pisut tekitab mõnel sõrmel sügelust ja naha ketendamist. Kasutan nitriilkindaid ja ainult kontrollitud tooteid.

Mida Sa soovitaksid teistele, et kuidas nad võiksid toimida, et Sinu lugu ei oleks täna nende lugu?

Ära ole nagu mina, ära katseta seda omal nahal läbi ja kasuta juba algaja küünetehnikuna ainult häid tooteid. Kasuta alati kindaid, küsi koolitustel allergiate ja toodete sisalduse kohta. 

Novot, see oli anonüümseks jääda soovinud küünetehniku lugu! Ja see lugu võib suuresti ka olla juba Sinu kliendi lugu. Küünetehniku immuunsus võib sellele vastu pidada, siis Sinu kliendi immuunsus ei pruugi ja kui ükskord on HEMA allergeenitee juba Sinu organismi talletatud, siis nii see ka jääb…paraku. Tagasiteed enam ei ole.

Vali oma tooteid targalt.

Kristel

VAATA VIDEOT SIIT: