JUHTUMI KIRJELDUS 9 “Ehitusgeel lööb lahti”

Nagu näete, siis sarnaseid küsimusi on läbiaegade ja pidevalt.

Mida teha sellises olukorras?

Number 1) Kasuta kas primerit(bonderit) VÕI rubber baaslakki, väldi primeri(bonderi) JA rubberi kasutamist. Emb-kumb kombo ainult.

Number 2) Kui on “raskem” klient, kellel lööb tihti vaba serv lahti, siis on võib kasutada kombot rubber alusgeellakk ja HAPPEVABA primerit või bonderit aga (!) ainult küüne vabaservas ehk sisuliselt geelmaterjali peal, mitte naturaalsel küüneplaadil. Samal ajal ei ole tark seda võtet rakendada happelise primeriga.

Number 3) Ürita vältida erinevate brändide segamist omavahel, seda just küünte ehitamisel. Kui on Ritzy, siis on Ritzy. Kui on Mereneid, siis on Mereneid jne.. Värve võib sinna vahele erinevate brändide omasid kasutada.

Asja iva on selles, et kui naturaalsele küüneplaadile saab liiga happeline keskkond, siis löövadki küüned lahti. PH-tase läheb lihtsalt paigast ära. Erinevaid brände segades võib viimane juhtuda ja üledoseerides erinevate materjalidega ( primer+rubber). Ma julgeks siinkohal soovitada RITZY MEGA BASE alusgeellakki, see ei vaja ei primerit/bonderit ega ka rubberit. Väga hea toode! Saab fooliumgeelina kasutada tänu heale nakkele ja tasandada viilitud pindasid, et värvi ühtlasemalt peale kanda jne.

Number 4) Kui sa kasutad kombot primer(bonder) ja ehitusgeel, siis võiksid jälgida primeri(bonderi) koostist. Primer(bonder) kipub ajas rääsuma, teinekord juba poole kasutuse pealt- olenevalt, kui teadlikult sa ettevalmistus tööd nail prepiga teed. See tähendab, et kui sa üldse ei puhasta küüneplaati, vaid kannad pärast viilimist kohe primeri/bonderi, küünele siis rääsub toode väga kiiresti ning selle tulemusena on küünte püsivus kindlasti kaheldav.

Number 5) Põhiline teave on siin üleval, aga vähem tähtis ei ole ka eeltöö:

5.1) Tiibnahk- sagedasti jäetakse teadmatusest tiibnahk küüneplaadile ning materjali lööbki nädala jooksul lahti. Teen sellest eraldi blogipostituse.

5.2 Teine suurimaid murekohti on elektriviili (vale) kasutus. Üks liigutus, mida väga palju küünetehnikud viljelevad on küüneplaadi üleviilimine ja seda just külgedelt. See on nii salakaval, justkui süütu võte. Seda kahju ei pruugi igakord märgata, küll aga see on üks suuremaid põhjuseid, miks tekivad külgedele mõrad ja ehitusgeel lööb lahti.

Elektriviilotsak tuleks küüneplaadilt, pärast küünevalli puhastamist, maha suunata küünenahale.

NIPP! Architect ehitusgeel on oma olemuselt želeegeel ehk mittevalguv, aga kui puupulgaga hästi rahulikult teha 1-2 ringi, muutub see geel kergelt isetasanduvaks. Üliäge mitmetahuline ehitusgeel.