Mina olen jätkuvalt kõige parem!

Mäletan jällegi, et aasta oli 2005-2006, miskit sellist.. Viljandis selles hetkes väga palju küünetehnikuid ei olnud. Buum läks lahti 2006 lõpp, kui Töötukassa hakkas koolitusi vahendama. Pärast seda said pangatelleritest ka küünetehnikud ja ma ei liialda. 

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. 

Ma tahtsin ikka rääkida, kuidas MINA olin kõige parem. Peast. 

Ma tegin omal ajal küünelakkidest selliseid maalinguid, et oi jessus. Ma olin hambatikumeister. Ma tegin lilli, tegin sigri-migrisi, vedasin jooni ja jälle tegin lilli. Kõik tegin ära. Kõik kiitsid. Ajad oli kuude kaupa broneeritud. Ma olin ikkagi kõige parem. Klientide poolt üles hypetud. 

Mis oli tegelikkus? Klient näeb tihtilugu ainult lõpptulemust, tema ei tea geomeetriast midagi. Aaaga ka mina ei teadnud. Geomeetria..hmmm.. mis see on?

 

Season 4 Episode 3 GIF by Friends - Find & Share on GIPHY

Sõna küüneTEHNIK ütleks, et ma peaksin justkui nagu mingisugust tehnikat valdama. Ma justkui võiks olla tehniline… Samal ajal ei ole mul  m i t t e m i n g i s u g u s t mälupildilaadset toodet ajusopis teadmistest, mis on näiteks C-kaar ja kui palju seda eripikkustega peaks rakendama! Ma olin maalinguekspert ja sellest piisas. Klient ju kiitis, ajad olid kinni, see juba kõlab nagu professionaal. 

Mäletate seda lugu, kui ma elektriviiliga liiga jõuliselt tööd tegin ning küüneplaadi läbi lasin. Kõlab nagu professionaal?!

Kuskilt kangastub, et koolitusel räägiti, et enne Primeri kasutamist, tuleks ka panna Nail Prep. Pudelil olid lausa numbrid 1 ja 2. Ma mäletan kuis sai mõeldud phh… kellele seda nr 1-te ( nail prep) läheb vaja, mõttetu raha raiskamine. Ei kasuta, ei näe pointi. Suva.

Siis mingi hetk läks populaarseks antiseptikumi kasutamine küüneplaadi puhastamiseks ( justnimelt puhastamiseks, sest tegelikult ma ju ei teadnud, miks nail prep vajalik on). Kusjuures nii peeneid sõnu me ka ei kasutanud. Des.vahend oli koondsõna kõikidele valgetele pudelitele, millel oli kiri Chemi-Pharm. Ostsid seda, mis saadaval oli, kas see oli jalgadele, instrumentidele või oli see kätele- kõik kõlbas.  No, mis sa teed! Jumal lihtsalt hoiab lolle😂

 Kas juhtus midagi? No kui siis kvartalis korras Pseudomonas Aeruginosa, aga selle peitsid ka tumeda lakiga ju ära. Jätkuvalt jumal hoiab lolle. Kas see “des.vahend” võis olla põhjus, miks see PA sinna tekkis, kui ma liimisin tippe tollel ajal? Kas ma täna kataksin selle “niivõrd kauni roheluse” geeliga? EI.

Ja tai pohh keegi kommenteerib mu tööd halvasti… ja tai pohh keegi kritiseerib seal laua taga mu tööd! Ära tapan…silmadega! Mina olen kõige parem! Kui miskit on halvasti, siis on see toodete süü VÕI (!) kliendi enda süü. Mina oskan ja mina olen staažiga- mina olin puu otsas, kui pauk käis. Oma viga, et küüned katki on.😂

Kas ma käisin koolitustel ka? Muidugi! Maalingute koolitusel. Küüsi ma ju oskasin, ega siis tehnoloogia ajas ei muutu. Mõtlesin ma. Aa.. ükskord käisin tehnilisel koolitusel ka. Aga! Ma ju olin kõige parem! Ma lendasin tuppa stiilis: “Noh, mis Teil siis mulle õpetada on?”🤦🏻‍♀️

Mis te arvate, mis sellise suhtumisega koolitusest kasu on? Ma võin öelda.. Ma olin tippnärvis (liialdan, aga umbes nii) selle koolitaja peale, mida ta surub mulle oma tehnikat, kamoon! Ma olen juba nagunii kõige parem! Ma tean paremini, ma oskan paremini! Vahetame kohad, ma õpetan sind, va rumal! Ootasin, et koolitus läbi saaks, õudne koolitus. Tagantjärgi mõeldes.. piinlik. Täna ma saan aru, et 2006 seal koolitusel mulle päriselt õpetati tehnikat, päriselt oli pädev koolitaja, aga ma olin peast nii võll: ma ei kuulnud, ei näinud, ei huvitanud. Maksin raha ja tegin täpipealt- üksühele sama jama edasi.  Kaua ma siis seda jama tegin, sa mõtled? No kena 5-6 aastat kindlasti pärast seda koolitust. Lõpuks tekkis filter vahele …õnneks! Lõpuks ma hakkasin aduma, et IGA JUMALA AASTA on midagi õppida ja mitte maalinguid. IGA JUMALA AASTA tuleb tehnilisse osasse midagi juurde.  I G A  J U M A L A   A A S T A ! Fakt.

Ilmselt liimiks tippe veel täna, kui heurekat ei oleks tulnud. 

Kristel.

SALON-AKADEEMIA

MIS SEE ON?